ÖZEL ŞEHZADE MEHMET İLKÖĞRETİM OKULU

 

 

 

 

Bir Düzine Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu öğrencisine Amerika’dan 12 madalya

Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu'nun öğrencileri ABD'deki Dünya Matematik Olimpiyatı'nda toplam 12 madalya kazandı. 

Amerika'nın Lincoln eyaletinde bulunan Nebraska Üniversitesi'nin bu yıl 27.'sını düzenlediği ve dünyadaki en prestijli matematik olimpiyatı olan America Mathematics Competitions (AMC-8)'e bu yıl Manisa özel şehzade Mehmet ilköğretim okulu öğrencileri damgasını vurdu. Olimpiyat'ta Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri 3 altın, 4 gümüş, 5 bronz olmak üzere toplam 12 madalya aldı. 

Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri Esma Kayılıoğlu, Tuğba UYAR, Kerim Alp Güler  altın,Cihan Alper ERTEM ,Betül ŞEN ,Serra Nur YILDIZ, Hatice Şule Erkul gümüş, Kutay Arda GÜLER,Ayşegül ŞEN,Tuğberk CİDANİ ,Mehmet BAYIK,Osman AKDENİZ  Bronz  madalya aldı. Madalya kazanan öğrenciler okulları tarafından birer altınla ödüllendirildi. Ayrıca öğretmen ve velilerine de değişik ödüller takdim edildi. 

Nebraska Üniversitesi tarafından  17 Kasım 2011  tarihinde  yapılan  AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyatı'na 90 ülkeden 1931 okul  120202  öğrenci katıldı.AMC-8'de Türk öğrenciler tüm kategorilerdeki madalyaların büyük çoğunluğunu topladı.

Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu Müdürü Muzaffer Yılmaz, Manisa'yı ve Türkiye'yi dünyada en güzel şekilde temsil etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Matematik Öğretmeni Emrah Türkmen, bu tür yarışmaların her yaştaki insanın düşünme, mantık yürütme ve problem çözme yeteneklerini geliştirerek hayata hazırladığını vurguladı.